satis@emge.com.tr +90 312 354 9271 (PBX)

TANITMA

EG-41L Sabit Ledli Optik Kontrol Stankası, orta gerilim, dağıtım ve kumanda tesisatlarında gerilim olup olmadığının kontrolü için kullanılır. Gerilimin bulunduğunu ışıklı olarak gösteren bir cihazdır.

ÇALIŞMASI

Kontrol Stankası emniyet bileziği altından ve kauçuk elcikten tutularak, gerilim bulunan bölgeden atlama mesafesinden daha uzakta durarak stankanın ucundaki çatal terminal, gerilim bulunan noktaya temas ettirildiğinde başlığın içindeki led lamba yanarak temas noktasında gerilimin bulunduğunu gösterir. 6-36 kV arasındaki gerilimlerde kullanılır.

KULLANMA

“Gerekli Önlemler Alındıktan Sonra!..” Kontrol Stankası ucundaki çatal, gerilim bulunması gereken kısma temas ettirildiğinde ışıkları yanarsa gerilimin var olduğu anlaşılır. Işıkları yanmadığı taktirde gerilimin olmadığına karar vermeden önce Kontrol Stankası üzerinde bulunan manyeto ile kontrol edilir, stanka ışıkları yanıyorsa stankanın sağlam olduğu anlaşılır ve kontrol stankası ile gerilim bir daha kontrol edilir. Bu taktirde de kontrol stankası göstermiyorsa kontrol edilen yerde gerilimin olmadığına karar verilirse de topraklamadan sisteme yaklaşmayınız.

MUHAFAZA

Kontrol stankası kullanılmadığı zaman kılıfı içerisinde muhafaza edilmelidir. 60°C’den sıcak ve %100 rutubetli yerlerde bırakılmamalıdır. Suya düşmesi halinde içi - dışı tamamen ıslak ve nemden kurtulmadan kullanılmamalıdır.

Sipariş Ver

Diğer Ürünler