satis@emge.com.tr +90 312 354 9271 (PBX)

EG-42L Ledli Kontrol Stankası; orta gerilim, dağıtım ve kumanda tesisatlarında gerilim olup olmadığının kontrolü için kullanılır. Eğer ölçülen sistemde kontrol stankası için belirtilen gerilim ölçüm aralığında(6-36Kv) bir gerilim varsa cihazın ledleri kırmızı ışık verir.

EG-42L Ledli Kontrol Stankasını kullanmaya başlamadan önce kesinlikle başlığın üzerindeki kırmızı renkli manyetoya birkaç kez basmak suretiyle ledlerin sağlam olup olmadığı ve kontrol stankasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Manyetoya basıldığında ledler kırmızı ışık veriyorsa kontrol stankasının kullanıma hazır olduğu anlaşılır. Manyetoya basıldığında ledler ışık vermiyorsa kontrol stankası kesinlikle kullanılmamalıdır.

EG-42L Kontrol Stankasının manyeto ile çalışma testi yapıldıktan sonra emniyet bileziği altından ve kauçuk elcikten tutularak, gerilim olup olmadığı kontrol edilecek bölgeden atlama mesafesinden daha uzakta durarak kontrol stankasının ucundaki çatal terminal kontrol edilecek noktaya temas ettirilir. Kontrol stankasının ledleri kırmızı ışık veriyorsa kontrol edilen noktada gerilim olduğu anlaşılır.

Eğer ledler ışık vermiyorsa doğabilecek her türlü kazaya karşı, mutlaka hat veya bara topraklanmadan kesinlikle yaklaşılmamalı ve müdahale edilmemelidir. Kullanma talimatlarına dikkatle riayet edilmelidir. Kesinlikle baret, Y.G. eldiveni, izole halı ve izole tabure kullanılmalıdır.

UYARILAR DİKKATE ALINMADIĞI TAKTİRDE KONTROL STANKASINA  VE/VEYA KULLANICIYA GELEBİLECEK ZARARLARDAN FİRMAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ.

Sipariş Ver

Diğer Ürünler