satis@emge.com.tr +90 312 354 9271 (PBX)

POWER (On – Off Anahtarı) düğmesi açıldığında 6 adet kırmızı led 3 kez yanıp sönerek ve sesli olarak uyarı sinyali verir. Bu; cihazın içindeki pilin dolu olduğunu ve cihazın çalıştığını gösterir. Test düğmesine basarak cihazın çalıştığı kontrol edilir. Daha sonra mutlaka yetkili personel tarafından kontrol kalemi hat veya baraya değdirilerek kontrol edilir. Bu durumda barada yüksek voltaj varsa yaklaştığında beyaz, değdiğinde kırmızı ledler yanacak ve sesle uyaracaktır.

DİKKAT!..  Aşağıdaki kurallara mutlaka uyunuz...

- Hat veya Bara’da kontrol kalemi ile kontrol edildiğinde gerilim olmadığı görülürse, doğabilecek her türlü kazaya karşı mutlaka hat veya bara topraklanmadan kesinlikle yaklaşılmamalı ve müdahale edilmemelidir. Kullanma talimatlarına dikkatle riayet edilmelidir. Kesinlikle baret, Y.G eldiveni, bina içerisinde izole halı ve izole tabure kullanılmalıdır.

- Kontrol kalemi, kullanılmadığı durumlarda kesinlikle kuru yerde muhafaza edilmeli

- Cihaz mutlaka kendisine ait, 12V DC şarj cihazları ile şarj edilmeli,

- Çalışma yapılacağı zaman mutlaka şarj adaptörü cihazdan ayrılmalı, şarj adaptörü takılı iken kesinlikle test yapılmamalı, kullanılmamalıdır.

- Cihazın içerindeki pil zorunlu olmadıkça, üretici firma haricinde değiştirilmemelidir. Eğer değiştirilmesi gerekiyorsa, başlık sökülürken probun içindeki elemanın kaybolmamasına ve tekrar yerine oturtulmasına dikkat edilmelidir, aksi halde cihaz zarar görecektir. Pil değiştirmenin dışında cihaza asla müdahale etmeyiniz.

- Cihazın pilinin ömrü bittiğinde mutlaka şarj edilebilir 9V NiMh pille değiştirilmelidir.

- Zorunlu hallerde, içerisindeki pil şarj edilmeyen başka bir pille (alkaline v.s) değiştirilirse asla şarj etmeye çalışılmamalı ve uzun süre kullanılmayacaksa kesinlikle cihazın içinde bırakılmamalıdır. Uyarılar dikkate alınmadığı taktirde cihaza ve/veya kullanıcıya gelecek zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Sipariş Ver

Diğer Ürünler